Novú generáciu segmentových vrát WIŚNIOWSKI prezentuje neobvyklá kvalita, založená na súbore unikátnych technických riešení. Aby sme vyrobili tak výnimočný výrobok, museli sme siahnuť na základ konštrukcie segmentových vrát, teda panelu.

OBJAV DOKONALOSŤ

Prime

Predstav si garážové vráta novej generácie. Vráta, ktoré nie sú transformáciou doterajších riešení, ale tvorivým výsledkom hľadania rovnováhy medzi modernou technikou, kvalitou, bezpečnosťou a dizajnom. 

Takéto sú vráta PRIME. Inovatívne, prepracované v každom detaile, odrážajú Vaše potreby ešte pred tým, než ich pomenujete. Sú to plne vybavené a kompletné automatické vráta, vďaka ktorým máte každý deň pri siahnutí na ovládač istotu, že ste si vybrali to najlepšie. 

Buďte prví, buďte PRIME

PRIME nemá konkurenciu a klasická štylistická línia je prísľubom toho, čo je skryté v inteligentne navrhnutých útrobách vrát.

ORIGINÁLNY PANEL INNOVO

SKUTOČNOSŤ

Pri navrhovaní unikátneho riešenia PRIME sme siahli až na základ konštrukcie segmentových vrát. Cieľom bolo dosiahnuť čo najlepšie parametre izolovania, získať neobvyklý estetický dojem vnútra garáže a zaistiť výnimočné bezpečie pri používaní vrát.

Takto vznikol v celosvetovom merítku unikátny panel INNOVO. Jeho uzatvorená konštrukcia, 5-vrstvové ohnutie plechu v mieste upevnenia závesu zaisťujú pevnú konštrukciu a výplň teplou penou o hrúbke 60 mm a špeciálne systémy tesnenia a clon sa prejavujú vo skvelých parametroch tepelnej izolácie vrát.

Týmto spôsobom navrhnutá konštrukcia panelu umožnila postaviť perfektný plášť a učiniť tak z vrát PRIME technologický a inovatívny prielom.

PANEL INNOVO 60mm

Prierez panelu spoločne s medzipanelovou clonou upevňovanou na vnútornej strane plášťa vrát.

1. Pružná clona medzi panelmi

2. Hliníkový profil upevňujúci pružné clony

3. Päť vrstiev plechu v meste upevnenia závesov

4. Tesnenie medzi panelm

5. Skrytý záves

6. Polyuretanová pena

DOKONALOSŤ V KAŽDOM DETAILE

PRIME je dizajn orientovaný na elegantnú a nadčasovú jednoduchosť, narušujúcu konvenciu a čisto funkčnom účele garážových vrát. Pri ich navrhovaní sme kladli dôraz na každý detail, pretože o dokonalosti rozhodujú detaily.

NOVÉ TRENDY V DIZAJNE

PRIME je univerzálna štylistika, ktorá poskytuje pocit pohodlia, vysokej hodnoty a moderného luxusu. Týmto spôsobom PRIME určuje novú filozofiu dizajnu vo svojej kategórii.

Projekt PRIME obsahuje najdôležitejšie vlastnosti, ktoré je možné definovať ako minimalizmus vlastného druhu - úspornosť línií a syntéza formy, ktoré odrážajú estetický prístup, charakteristický pre moderné architektonické myslenie.

Podoba PRIME sa zdanlino stáva pozadím. Ideálne navrhnutá zvnútra, prekvapuje moderným riešením konštrukcie a bohatým výberom ozdobných prvkov zakrývajúcich pohyblivé diely vrát. Každý detail je bezchybne prepracovaný a potvrdzuje tak tak spojitosť myšlienok návrhárov a predstavuje absolútnu esenciu dizajnu.

IKONA BEZPEČNOSTI

PRIME porušuje stereotypy v oblasti zabezpečenia. Je no nielen vízia vrát s vysokou estetickou hodnotou, ale tiež odkaz starosti o bezpečie.

V PRIME k bezpečnosti pristupujeme celkovo - využili sme technológie k ochrane, ale predovšetkým k prevencii  prednebezpečenstvom. Početné, moderné bezpečnostné systémy konštrukcie a mechanických častí pomáhajú chránit všetkých užívateľov a robia tak Váš domov bezpečnejším.

Spoločne s ideálne integrovaným pohonom sa PRIME stáva technologickým predvojom, ktorý v každom detaile ukazuje, že kvalita a bezpečnosť sú ním navzájom neporušitelne spojené.

NOVÁ DEFINÍCIA BEZPEČNOSTI

Jednotlivé systémy, ktoré sa skladajú na bezpečné vráta na sebe navzájom závisia a spolupracujú súčastne s niektorými dielmi konštrukcie. Napríklad pevné kryty vodiacich koľajničiek, pohyblivé kryty valčekov, integrovaný kryt hriadeľa a pružín, postranné kryty hriadeľa a pružín a pružné, vnútorné clony spojovacích miest medzi panelmi.

POSTRYNNÍ KRYTY HŘÍDELE

PRUŽNÉ CLONY MEZI PANELY

SVISLÉ KRYTY VODICÍCH KOLEJNIČEK

INTEGROVANÝ KRYT HŘÍDELE A PRUŽIN

OPTICKÁ NADKRYTOVÁ ČIDLA

POHYBLIVÉ KRYTY VÁLEČKŮ A VODICÍCH KOLEJNIČEK

FOTOBUŇKY

REVOLÚCIA TEPLA

Tepelná izolácia odlišuje PRIME, kvalifikuje ich medzi výrobky odporúčané pre energeticky úsporné a dokonca aj pasívne objekty. Je odpoveďou na potrebu maximalizácie energetických úspor a čo najväčšie obmedzenie tepelných strát v budove.

Pre dosiahnutie takých  vlastností vrát by bolo nutné dosiahnuť čo najnížší koeficient tepelného prieniku. PRIME plne využíva tepelné izolačné vlastnosti panelu INNOVO a použité systémy tesnení, eliminujúce stratu tepla na neuralgických miestrach plášťa vrát.

KORUNNÉ ARGUMENTY ÚČINNEJ TEPELNEJ IZOLÁCIE

Ukázateľ v paneli INNOVO má hodnotu 0,33 W/m2K čo ovplyvňuje tepelnú izoláciu celých garážových vrát. Nový panel, dvojité horné a dolné tesnenie plášťa vrát a medzipanelové clony nám dovolili dosiahnuť skvelý koeficient tepelného prieniku.

DODATEČNÉ VNITŘNÍ HORNÍ TĚSNĚNÍ

GUMOVÁ TĚSNĚNÍ - CLONY MEZI PANELY

DVOJITÉ SPODNÍ TĚSNĚNÍ

HORNÍ TĚSNĚNÍ VRAT

TĚSNĚNÍ MEZI PANELY

POSTRANNÍ TĚSNĚNÍ

POHON METRO

Pohon metro je preverená technológia Somfy spojená s výnimočným projektom krytu, navrhnutého pre dizajnové štandardy WIŚNIOWSKI. 

Výsledkom je pohon s výnimočnými technickými parametrami a neobvyklým a súčastne nadčasovým dizajnom.

METRO je návrh pohonu novej generácie. Spája výborné technické vlastnosti s plnou kontrolou, pohodlím a bezpečnosťou. Je to precízna konfigurácia pohonného systému a inovatívny prístup k dizajnu.

Tvar krytu pohonu METRO odzrkadľuje ideu minimalistického dizajnu a klasická čierno-biela farebnosť mu dodáva rafinovanú eleganciu a zachováva ľahkosť a kompaktný vzhľad celku.

Vysielač Pulsar umožňuje diaľkové ovládanie vrát a naprogramovanie až 4 rôznych zariadení. Je vyrobený z trvanlivých materiálov, čo sa predabuje na dlhoročnej spoľahlivosti zariacenia.

VZORY

VRATA S PANELEM BEZ PROLISŮ

VRATA S PANELEM S VYSOKÝM PROLISEM

VRATA S OZDOBNÝMI APLIKACEMI

FARBY A ŠTRUKTÚRY

Vďaka bohatej palete farieb a štruktúr PRIME umožňuje slobodnú úpravu každého projektu a skrášlenie architektonického priestoru každej budovy.

Vychádzajúc z potrieb a nápadov jedlotlivých klientov, ktorí očakávajú trvalý, estetický a originálny vzhľad ponúkame širokú paletu farieb. Vďaka toomu poskytujeme možnosť voľby farebného odtieňu dverí v súlade s fasídou, oknami, alebo dokončovacími prvkami objektu.

Pre klientov hľadajúcich vráta výnimočných farieb sme pripravili ponuku natierania z viac než 200 farebných odtieňov.

Kolekcia 29 farieb získaných technikou dýchovania poskytuje ešte väčšie možnosti kreatívneho dizajni okolia domu. Vďaka tomu sú vráta PRIME individuálným riešením pre tých najnáročnejších zákazníkov.

Zlatý dub

Orech

Oregon

Macore

Temný dub 

Bahenný dub

Black Cherry

Letná višňa

Winchester

Siena rosso

Siena noce

Sapeli

Siena PL

Dark Green

Cream white

Anthracite Grey

Sildbergrau

Metbrush silver

AnTEAK

Antracit

Antracyt quartz

Biela

Čokoládová

Dub prírodný

Dub rustikálny

Dalgesia

Sheffeld Light

Sheffeld Brown

Sheffeld Grey

Preto do ponuky vrát vyrábaných z panelu INNOVO (bez prelisu "G") o sile 60mm, zavázame povrchovú  úpravu plášťa vrát dyhováním.

Zlatý dub a Orech – panel "G" a "W".

Panel INNOVO 60 mm - bez prolisu "G"

Panel INNOVO 60 mm - vysoké prolisy "W"

ŠTRUKTÚRA

Smoothgrain

Sandgrain

Silkline